Bici Bici Tarifi

Bici Bici Tarifi

Bici Bici Tarifi

Tarif İçin Malzemeler

 • 200 gram vişne ya da vişne suyu
 • 2,5 su bardağı su
 • 3 yemek kaşığı toz şeker
 • 4 su bardağı su
 • 4 yemek kaşığı buğday nişastası
 • 5 yemek kaşığı şeker

Tarifin Yapılışı

 1. Tencereye 2, 5 su bardağı suyu koyup üzerine 3 yemek kaşığı şeker ve vişneleri ilave edelim. Ocağa koymadan önce biraz karıştırıp, ocakta 10 dakika kaynatalım.
 2. 4 su bardağı suyu diğer tencereye alalım ve daha sonra üzerine 5 yemek kaşığı şekeri ve nişastayı koyalım. Çırpma teli ile çırpılan karışımı ocağa alıp pişene kadar hızlı ateşte karıştıralım.
 3. Kaynayan muhallebiyi yaklaşık 1-2 daha karıştırdıktan sonra ocağın altını söndürelim ve muhallebi hazır. Muhallebiyi fırın kabına dökelim. Soğuduktan sonra, dondurucuda 3-4 saat dinlendirelim.
 4. Aynı şekilde vişne suyunun da yarısını, soğuduktan sonra buzlukta donduralım.
 5. Dinlenen ve sertleşen muhallebiyi ufak parçalar halinde keselim. Bu parçaları dondurma bardağı veya kaselere dolduralım.
 6. Üzerine ise; kaynayan soğuyan vişne suyunu dökelim. Saniye Annemiz gıda boyası yerine vişne suyu tercih etti, böylece daha sağlıklı Bici Bici elde etti.
 7. Vişne suyunu, parçalanmış muhallebinin 1 parmak altında kalacak şekilde bardaklara dolduralım. Daha sonra buzluktan çıkan ve buz halde olan vişne suyunu, en üste yerleştirelim. Bu işlemi yapmak için buzu dövebilir veya rende yapabilirsiniz. Gerçekten rengi muhteşem oldu. Ellerine sağlık Saniye Anne ve Hepinize Afiyet Olsun…